Zadruge so temelj slovenske prehranske varnosti
V časniku Finance je bil v sredo, 18. maja 2022 objavljen članek o zadrugah. Vabimo vas k branju!
Preberi večV časniku Finance je bil v sredo, 18. maja 2022 objavljen članek o zadrugah. Vabimo vas k branju!
Preberi večZadružna zveza Slovenije letos obeležuje 150. obletnico organiziranega zadružništva na Slovenskem. V časopisu Kmečki glas preberite intervju s predsednikom Borutom Florjančičem, ki verjame, da je zadružništvo pravi poslovni model za krepitev slovenskega kmetijstva.
Preberi večVabimo vas k branju intervjuja s predsednikom Zadružne zveze Slovenije Borutom Florjančičem, ki je bil v soboto, 23. 4. 2022 objavljen v časniku Delo.
Preberi večSlovenski kmetje so v preteklih osmih letih prejeli za skupno 158,8 mio evrov manj plačila, kot povprečen evropski kmet.
Preberi večJani Jakob - mojster ustvarjanja izdelkov iz slame, s katerim smo se v luči 150 letnice zadružništva pogovarjali o tej dolgoletni tradiciji.
Preberi večZadružna zveza Slovenije je 16. marca 2022 za svoje članice organizirala izobraževanje z področja delovnega prava.
Preberi večŠirši javnosti predstavljamo vlogo in pomen kmetijskih in gozdarskih zadrug, članic Zadružne zveze Slovenije.
Preberi večZadružna zveza Slovenije letos praznuje dva pomembna praznika: s prvim bomo obeležili 50-letnico ponovne ustanovitve Zveze, z drugim pa se bomo poklonili 150-letni tradiciji zadružništva na slovenskem, ki se je začelo že leta 1872 v Ljutomeru. Osrednji motiv našega praznovanja, ki je ob tem še izraz spoštovanja do ročnega dela in spretnosti naših kmetic in kmetov, je doužnjek ali žetveni venec, spleten iz slame naših žitaric. Ta starodavna oblika praznovanja iz Pomurja, hkrati simbolizira tudi načela trajnostnega razvoja in delovanja v skladu z vodili krožnega gospodarstva, ki je na slovenskih kmetijah doma že od nekdaj. Na motivih s koledarja boste našli iz slame narejene izdelke za različne priložnosti iz vse Slovenije. Med njimi so doužnjek in drugi venčki, ptički ter srčki, slamniki, košarice in peharčki, pa tudi slamnata ptičja krmilnica. Ti izdelki niso le izraz spretnosti in tradicionalne trajnostne naravnanosti slovenskih kmetij, temveč tudi pomemben del slovenske identitete, ki nas združuje in krepi.
Preberi večZa nami je prvo iz serije izobraževanj na temo digitalizacije zadrug. Gre za enega ključnih korakov, ki omogoča nadgradnjo ter dolgoročno rast kmetijsko-gozdarskih zadrug in zadružništva v Sloveniji. Zato se na to zahtevno pot pogumno podajamo skupaj, z občutki solidarnosti in medsebojne podpore.
Preberi večZadružna zveza Slovenije (ZZS) je tudi v letošnjem letu v decembru organizirala Kolegij predsednikov in direktorjev zadrug članic Zadružne zveze Slovenije.
Preberi večLjubljana, 3. december 2021 – Na današnjem drugem regijskem posvetu Zadružne zveze Slovenije (ZZS), ki je združil zadružnike iz celjske, koroške-savinjske-šaleške, ptujsko-ormoške, prekmursko-prleške, štajerske, dolenjsko-belokranjske in posavske regije, je glavno vzdušje razprave usmerjala sredina novica o zagotovitvi dodatnih 310 milijonov eurov slovenskih sredstev v strateškem načrtu za obdobje 2023 – 2027.
Preberi večLjubljana, 1. december – Zadružna zveza Slovenije (ZZS) je z današnjim prvim Regijskim posvetom pričela vsakoletne tradicionalne Regijske posvete ZZS, na katerih ob izteku leta strne pregled iztekajočega se leta, ga postavi v perspektivo finančne uspešnosti v letu pred tem ter začrta ključne tematike leta, ki je pred nami.
Preberi več