Na Zadružni zvezi Slovenije kot dolgoletni partner projekta gostimo organizacijo novinarske konference ob dnevu slovenske hrane in Tradicionalnem slovenskem zajtrku. Zaradi epidemioloških razmer bo potekala v online obliki, v naših prostorih na Miklošičevi ulici v Ljubljani bo potekal le pogovor s ključnimi govorci konference. Dogodek bomo prenašali tako na našem FB profilu kot tudi na tem mestu. Bodite z nami, ko bomo predstavili ta za zadruge pomemben projekt spodbujanja spoštovanja in kupovanja lokalnih živil.

Od pravilno postavljene kmetijske politike odvisen obstoj pridelave slovenske hrane v prihodnosti

Ljubljana, 3. december 2021 – Na današnjem drugem regijskem posvetu Zadružne zveze Slovenije (ZZS), ki je združil zadružnike iz celjske, koroške-savinjske-šaleške, ptujsko-ormoške, prekmursko-prleške, štajerske, dolenjsko-belokranjske in posavske regije, je glavno vzdušje razprave usmerjala sredina novica o zagotovitvi dodatnih 310 milijonov eurov slovenskih sredstev v strateškem načrtu za obdobje 2023 – 2027.