VABILO

74 dni po okrogli mizi "Natura 2000 in ali bo še možno kmetovanje na Ljubljanskem barju« pristojni ministrstvi na 11 zahtev kmetov za kmetovanje na Ljubljanskem barju še nista odgovorili.

Kot je bilo na okrogli mizi 16. 3. 2023 zagotovljeno kmetom, je Zadružna zveza Slovenije naročila pravno mnenje o ustavnosti in zakonitosti predpisovanja omejitev, ki jih za kmetijska zemljišča na Ljubljanskem barju uvaja predlog Uredbe o upravljanju območij Natura 2000 za obdobje 2023-2028, ki ga je pripravil Inštitut za javno upravo pri Pravni fakulteti v Ljubljani.

Vabljeni na predstavitev mnenja, ki daje trden temelj zahtevam kmetov, ki jih režim neposredno omejuje ter stavkovnim zahtevam kmetijskih organizacij.

Po predstavitvi sledijo vprašanja publike in novinarjev, zato vas vabimo, da morebitno željo po intervjuju sporočite vnaprej.

Okviren program:

• 11 zahtev kmetov za kmetovanje na Ljubljanskem barju z dne 16.3.2023, Helena Žučko, direktorica KZ Ig, Jan Modic, mladi prevzemnik kmetije
  • Predstavitev pravnega mnenja Inštituta za javno upravo pri Pravni fakulteti v Ljubljani, Borut Florjančič predsednik Zadružne zveze Slovenije
  • Status pogajanj kmetijskih organizacij z Vlado RS, Anton Medved, predsednik Sindikata kmetov Slovenije in predsedniki ostalih kmetijskih organizacij
  • Vprašanja publike in medijev

V pričakovanju vaše udeležbe, vas lepo pozdravljamo.

Helena Žučko, direktorica Kmetijske Zadruge Ig, z.o.o.

Borut Florjančič, predsednik Zadružne zveze Slovenije, z.o.o.

Medije prosimo, da udeležbo potrdijo Barbari Ahčin [barbara.ahcin@zzs.si, 065 556 178], na katero se lahko obrnete tudi za dodatne informacije.